Protimigrénová masáž

Dopřejte si hluboce relaxační, komplexní masáž šíje, hlavy a ramenního pásu. Působením na akupresurní body dojde k uvolnění bolesti, zlepší se Vám nálada až do mírné eufórie. Výrazně se sníží Váš pocit únavy i případné bolesti hlavy, uší, očí nebo zubů. Díky této masáži se začne Vaše tělo  vracet do rovnováhy. Odstraní  energetické bloky, srovná nervový systém a hlavně povznese vaši mysl.

Ztuhlost a bolestivost šíjového svalstva je často důsledkem stresu nebo sedavého zaměstnání. Důvodem může být ale také nezvyklá námaha nebo prochlazení. Ztuhlé svaly těchto oblastí mohou být příčinou bolestí hlavy, nervozity a celkového napětí. Mohou také vyvolávat bolesti ramen a svalů paží. Následně pak neklidný spánek a tedy zhoršený odpočinek. Masáž probíhá vsedě bez použití masážního oleje. Začíná důkladným promasírováním svalů šíje a ramen. Následuje protažení těchto svalů a šetrné uvolnění krční páteře.

Spoušťové body  – jsou ztuhlá a velice bolestivá místa vyznačující se zvýšeným napětím ve svalech. Mohou vyvolávat přenesenou bolest v jiných částech těla. Tyto body následně způsobují bolesti svalů, ochablost, omezení pohybu.

Pokud nedojde k odstranění spoušťového bodu, dostaví se řetězový efekt – aby se nahradila funkce zatuhlého svalu, přebírá tuto funkci jiný sval a při jeho přetížení se i na něm vytvářejí spoušťové body a takto se šíří reakce soustavou svalů a svalových povázek.